Rekordowy zestaw warty 50 tysięcy złotych

Napędy SSD Intela biją rekord prędkości transferu – 2,23 GB/s

Szesnaście napędów SSD firmy Intel, połączonych ze sobą w konfiguracji RAID, ustanowiło nowy rekord świata w prędkości odczytu danych, który od teraz wynosi 2230 MB/s.

Zapewne pamiętacie ustanowienie rekordu prędkości odczytu danych przez dwadzieścia cztery stacje SSD firmy Samsung, który odnotowano w marcu 2009 roku. Teraz, do pobicia tego rekordu wykorzystano „tylko” szesnaście 64-gigabajtowych napędów Intel X25-E oraz dwie karty Adaptec 5805 PCI Express RAID. Nowy rekord wynosi 2,23 GB/s, a ustanowiony został przez zespół z serwisu Tom’s Hardware, którego członkowie chcieli po prostu się przekonać, czy uda im się pobić dotychczasowy rekord Samsunga. Udało się, jednak wcale nie wyszło taniej.

Taki zestaw to wydatek rzędu 50 tysięcy złotych, bowiem karty Adapteca kosztują po 2 tysiące złotych, zaś każda z 64-gigabajtowych stacji SSD firmy Intel po 2900 złotych. Nie wspominając oczywiście o procesorze, płycie głównej i innych komponentach.

0
Źródło: Tom's hardware
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.