Netbook Nokia Booklet – 12 godzin pracy, HSPA i GPS

Nokia zapowiada swój własny ultramobilny komputer o nazwie Booklet, który wyposażono w 10-calowy ekran HD Ready, łączność WiFi, 3G HSPA oraz GPS - wszystko w aluminiowej obudowie.

Mamy przełom w strategii firmy Nokia – na rynek wkrótce trafi jej pierwszy netbook, wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Urządzenie o nazwie Booklet waży 1,25 kilograma, zaś zamknięte jest w aluminiowej obudowie o grubości około 2 centymetrów.

Na pokładzie znajdziemy natomiast procesor Intel Atom (niesprecyzowany model), łączność WiFi oraz 3G HSPA, nawigację GPS z funkcją Assisted-GPS (zintegrowane z usługą Ovi Maps), a także złącze HDMI, trzy porty USB, gniazdo kart pamięci SD, Bluetooth i kamerę internetową oraz oczywiście system operacyjny Windows 7. Bateria ma zapewnić nawet do 12 godzin pracy po jednym ładowaniu.

Pełną specyfikację nowego Bookletu oraz informacje na temat cen i dostępności, Nokia ma przedstawić podczas konferencji Nokia World w przyszłym tygodniu. Oczywiście niezwłocznie was o nich poinformujemy. Tymczasem obejrzyjcie filmik i galerię zdjęć.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.