Nokia odważnie wchodzi na rynek netbooków z bogato wyposażonym urządzeniem Booklet

Netbook Nokii za 2300 złotych?

Krążące po Internecie plotki wskazują, że nowy netbook fińskiego producenta o nazwie Booklet, który jest bardzo bogato wyposażony, będzie kosztować około 800 dolarów.

Oficjalnie prezentowany przedwczoraj (na papierze), nowy netbook Nokia Booklet może kosztować około 800 dolarów (ponad 2300 złotych), jeśli potwierdzą się informacje serwisu NetbookNews, który urządzenie miał już w swoich rękach. Kolejne nowinki dotyczą wyposażenia, a mianowicie jego centralnego komponentu – procesora Intel Atom Z530 z taktowaniem 1,6 GHz. Ponadto znajdziemy tu takie rzeczy, jak WiFi, Bluetooth, nawigację GPS, czy łączność 3G HSPA.

Idealne narzędzie pracy dla biznesmena? 12 godzin pracy po jednym ładowaniu baterii wydaje się być jednak łabędzim śpiewem, zważywszy na niską wagę (1,25 kilograma) i szereg energochłonnych, bezprzewodowych technologii, chyba że z 9-ogniwową baterią, lub po prostu przy wyłączonych technologiach WiFi, Bluetooth, GPS i UMTS.

Na więcej informacji musimy poczekać do 2 września, kiedy to fiński producent oficjalnie zaprezentuje swojego Bookleta podczas konferencji Nokia World.

Zdjęcia netbooka Nokia Booklet znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.