Nie jest zbyt wydajny. Ma dwa dyski twarde, ale one też nie należą do najszybszych. Jednak wszystko to nie ma znaczenia, bowiem MSI pracuje na baterii nawet 15 godzin!

Netbooki rosną w siłę

MobiManiaK opublikował raport dotyczący rynku notebooków w Polsce. Wyniki analizy są bardzo ciekawe.

W licu 2009 roku udział netbooków w rynku komputerów przenośnych zwiększył się do ponad 20%. Budżetowe UMPC cieszą się ogromnym zainteresowaniem, mimo że całkowita sprzedaż laptopów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zauważalnie spadła.

Zdecydowana większość (ponad 80%) minilaptopów, powstała w fabrykach należących do pięciu firm. Są nimi: Asus, MSI, Acer, HP/Compaq i Samsung. Bezsprzecznym liderem pod względem ilości sprzedanych netbooków, jak i wartości sprzedaży, jest Asus. Drugie i trzecie miejsce należy do MSI i Acera.

Najpopularniejszymi modelami netbooków w Polsce są:

  • Samsung NC10
  • Asus Eee PC 1000HE
  • HP Mini 1099ew
  • Acer Aspire One
  • Asus Eee PC 904HD

W pierwszej połowie 2009 roku, średnia cena komputera typu UMPC wynosiła 1 132,45 zł, podczas gdy za większe laptopy trzeba było zapłacić średnio 1 836,71 zł.

Więcej informacji znajdziecie w artykule na stronie mobimaniak.pl.

0
Źródło: MobiManiaK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.