Apple zablokowało możliwość synchronizacji Palma Pre z iTunes

Palm i Apple spotkają się w sądzie

Apple odpowie przed sądem za "praktyki monopolistyczne". Palm, producent palmofonu Pre, uważa, że firma nie ma prawa blokować dostępu do iTunes produktom konkurencji.

Palm Pre to pierwszy palmofon, który nie jest iPhone’em a ma możliwość korzystania ze sklepu muzycznego iTunes. A raczej miał, bowiem Apple zdecydowało się zablokować dostęp konkurencyjnej komórce. Nie pomogła aktualizacja systemu operacyjnego – Pre wciąż nie potrafi dokonać pełnej synchronizacji z witryną, na dodatek wielu jego użytkowników nie wie jak bądź nie chce aktualizować systemu palmofonu. Palm zdecydowal się pozwać Apple’a. Firma ta twierdzi, że koncern z Cupertino ignoruje podpisane przez siebie dokumenty deklarujące popularyzację standardu USB i celowo uniemożliwia synchronizację Palma Pre z iTunes. Producent smartfona włożył wiele pracy w to aby jego urządzenie po podłączeniu przez USB było wykrywane jako dysk USB i umożliwiało dostęp do iTunes z głównego interfejsu. Obecnie użytkownicy muszą przegrywać zakupione w sklepie multimedia ręcznie.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.