Pierwsza karta z obsługą DirectX 11?

Pierwsza karta z obsługą DirectX 11?

W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia, przypuszczalnie prezentujące pierwszą na świecie kartę graficzną firmy AMD, która obsługuje najnowszą wersję bibliotek DirectX.

Serwis ChipHell opublikował zdjęcia karty graficznej, wyraźnie opartej na referencyjnym designie modelu Radeon HD 4770, która ma być pierwszą, obsługującą biblioteki DirectX w najnowszej wersji 11. Nowa karta AMDma posiadać system chłodzenia znany właśnie z modelu HD 4770, podwójne złącze DVI, ale również HDMI i DisplayPort, a także obsługę technologii CrossFireX oraz co najmniej 1 GB pamięci (najprawdopodobniej w standardzie GDDR5). Karta wymagać będzie dodatkowej mocy, przy pomocy jednego 6-pinowego złącza PCIe. Noiwą, niezapowiedzianą i nieoznaczoną jeszcze kartę graficzną, można uznać za bezpośredniego następcę modelu Radeon HD 4770, który jak wiemy reprezentuje średnią klasę w wydajności.

Premiery nowego modelu powinniśmy oczekiwać w okolicach debiutu systemu Windows 7 (22 października), wraz z którym na rynku pojawi się DirectX 11.

Więcej zdjęć karty znajdziecie w serwisie CHIPHELL.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.