Płyta główna Asusa ze złączami SATA 6.0 Gbps

Firma Asus wkrótce wprowadzi na rynek płytę główną, opartą na chipsecie Intel P55, więc przeznaczoną dla procesorów Core i5, ale wyposażoną również w dwa złącza SATA 6.0 Gbps.

Tajwański producent dodaje do swojej oferty pierwszą płytę główną, która w swoim wyposażeniu posiada dwa złącza SATA nowej generacji, oferujące prędkość transferu danych 6.0 Gbps. Model o oznaczeniu P7P55D Premium posiada również gniazdo dla procesorów Intel Core i5, 32+3-fazowy układ zasilania, cztery gniazda pamięci DDR3, dwa sloty PCI-Express x16, sześć portów SATA 3.0 Gbps oraz Express Gate, czyli błyskawicznie ładujący się system operacyjny.

Dodatkowo nowa płyta wyposażona jest w przycisk TurboV do natychmiastowego podkręcania, wraz z obsługującym go pilotem zdalnego sterowania, a także podwójny port Gigabit Ethernet oraz 7.1-kanałowy system dźwięku.

Na rynku płyta P7P55D Premium pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni, w cenie około 200 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 850 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.