Windows Mobile 6.5 nie przejdzie na emeryturę po premierze Windows Phone 7

Rynek smartfonów nie dla Microsoftu?

Według firmy RBC Capital Market, już w 2012 roku to Apple, RIM i Palm całkowicie opanują rynek smartfonów, nie dając żadnych szans mobilnym system Windows.

Czy można wierzyć w to, że Microsoft całkowicie straci szanse na kontrolowanie rynku smartfonów? Według statystycznej firmy RBC Capital Market to całkiem prawdopodobne – już w 2012 roku gigant z Redmond może nie być poważną konkurencją dla takich firm, jak Apple, RIM czy Palm. To właśnie za trzy lata przewiduje się, że firma z Cupertino sprzeda 82 miliony telefonów z systemem iPhone OS, na co największy wpływ będzie mieć sukces App Store – sklepu z internetowymi aplikacjami.

Ratunkiem dla Microsoftu może być projektowany już system Windows Mobile 7, jednak do czasu pojawienia się go na rynku (kwiecień 2010 roku), strata do liderów w tym segmencie może okazać się zbyt duża do odrobienia. Większość osób pominie system WM 6.5 w swoich planach, bowiem ma on cechować się jedynie kosmetycznymi zmianami w stosunku do obecnej wersji, a brak obsługi multidotyku może okazać się decydujący.

0
Źródło: INTERIA.PL
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.