Nowy Opteron przeznaczony jest do modeli Cloud Computing i zastosowań Web 2.0

Sześciordzeniowy Opteron z niskim poborem mocy

AMD wprowadza na rynek kolejny procesor przeznaczony dla serwerów. Wytworzony w 45-nanometrowej technologii sześciordzeniowy układ Opteron EE, pobiera zaledwie 40W mocy.

Do oferty firmy AMD dołącza nowy, serwerowy procesor o oznaczeniu Opteron 2419 EE, przy czym EE oznacza w tym wypadku Energy Efficient (Energooszczędny), a nie Extreme Edition. Sześciordzeniowy układ, wytworzony w 45-nanometrowej technologii, oferuje o 31 procent większą wydajność na jeden wat mocy, w porównaniu ze standardowymi czterordzeniowymi Opteronami. Ponadto jego współczynnik ACP (Przeciętny Pobór Mocy) wynosi 40W.

Model o oznaczeniu Opteron 2419 EE jest pierwszym procesorem z linii sześciordzeniowych Opteronów EE, zaś pracuje z częstotliwością 1,8 GHz, jest kompatybilny z gniazdem Socket 1207, posiada 6 MB podręcznej pamięci L3 cache i kosztuje 989 dolarów (powyżej 2850 złotych), przy zakupie 1000 sztuk.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.