Prototyp działającego urządzenia FLO TV prawdopodobnie ujrzymy dopiero na targach CES 2010

Twój osobisty telewizor

W Internecie pojawiły się informacje o nowym, niewielkim urządzeniu firmy Qualcomm, które ma korzystać z systemu transmisji naziemnej telewizji cyfrowej, zamiast streamingu poprzez sieć 3G.

FLO TV to urządzenie o wielkości iPhone’a, korzystające z usługi naziemnej telewizji cyfrowej firmy Qualcomm, czyli systemu transmisji wideo. Porzucono więc inną z możliwości – strumieniowego przesyłania danych poprzez łączność trzeciej generacji. Osobisty telewizor, który najprawdopodobniej będzie wyglądać tak, jak na obrazku obok, posiada również pełne możliwości odtwarzacza multimedialnego, multidotykowy wyświetlacz o nieznanej jeszcze wielkości, 4 GB wbudowanej pamięci, wbudowane głośniki stereo oraz baterię, która ma zapewnić do 30 godzin pracy w trybie czuwania, 15 godzin odtwarzania muzyki lub 5 godzin transmisji telewizyjnych.

Wygląda więc na to, że firma Qualcomm, zniecierpliwiona słabym zainteresowaniem technologii FLO TV wśród producentów telefonów komórkowych, postanowiła zbudować własne urządzenie, które rzecz jasna znajduje się na razie we wczesnej fazie projektowania.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.