Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Udostępnianie 768 MB muzyki, w Finlandii równa się 3000 euro grzywny

Podczas gdy amerykańskie sądy karzą piratów grzywnami w wysokości nawet kilku milionów dolarów, w Finlandii kary są bardziej wyważone - chociaż również bolesne dla portfela pirata.

Być może pamiętacie sprawę 32-letniej Thomas-Rasset z Minnesoty, która za 32 nielegalnie pobrane piosenki z Internetu, otrzymała karę grzywny w wysokości, bagatela, 1,9 miliona dolarów. Sądy w Europie ogłaszają jednak bardziej wyważone wyroki. W Finlandi pewien mężczyzna został uznany za winnego udostępniania 768 Megabajtów plików muzycznych, a co za tym idzie pogwałcenia praw autorskich, za co karą jest 3 tysiące euro grzywny. Pirat odwoływał się od tego wyroku, jednak decyzja została podtrzymana przez sąd apelacyjny w Helsinkach, stolicy Finlandii.

Wiele źródeł podaje, że Fin udostępniał aż 164 albumy z muzyką, jednak wtedy na każdy z nich przypadałoby zaledwie po 5 MB. Zatem albo mężczyzna korzystać z jakiejś rewolucyjnej kompresji, albo ta liczba odnosi się do 1850 pobranych przez niego piosenek, które policja znalazła na jego komputerze.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.