Na miarodajne wyniki testów żywotności baterii, musimy jednak poczekać na ostateczne wersje sterowników dla Windowsa 7

Windows 7 przegrywa z XP w kwestii żywotności baterii netbooków

Do premiery systemu Windows 7 pozostały niespełna 2 miesiące. Ostatnie testy systemu w wersji RTM wskazują jednak, że skraca on żywotność baterii, w porównaniu z systemem XP.

Windows 7 ma być na tyle „lekki”, że bez problemu będzie można go instalować na słabszych maszynach, takich jak netbooki – to pewne. Niewiadomą natomiast jest żywotność baterii montowanych w tych ultramobilnych maszynach – ostatnie testy pokazują, że w tym zakresie nowy OS przegrywa z wysłużonym systemem Windows XP. Według Laptop Magazine, długość pracy na baterii przy korzystaniu z Windows 7 na notebookach jest generalnie lepsza niż przy systemie Windows Vista, jednak na netbookach, w dramatyczny sposób przegrywa z XP. Może to być oczywiście wynikiem braku odpowiednich sterowników dla nowego systemu, a większość netbooków zoptymalizowana jest jednak pod Windowsa XP.

Dla przykładu, netbook Toshiba NB205 z systemem Windows XP pracował ciągle przez 9 godzin i 24 minuty, podczas gdy z zainstalowaną „Siódemką”, czas pracy zmalał do 6 godzin i 15 minut.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.