Takie pudełka znikają w półek sklepowych w mgnieniu oka - przynajmniej tak twierdzi Microsoft

Windows 7 w szokująco niskich cenach

W Wielkiej Brytanii pełny system operacyjny firmy Microsoft - Windows 7 - będzie kosztować mniej, niż możliwość migracji z systemu Vista do "Siódemki" w Stanach Zjednoczonych.

Pełna wersja systemu Windows 7 Home Premium na terenie Wielkiej Brytanii kosztować będzie tylko 65 funtów (około 310 złotych), co daje kwotę dwukrotnie niższą od tej, którą za system będą musieli zapłacić Amerykanie – 200 dolarów, czyli około 580 złotych. Ci zapłacą więcej nawet za możliwość migracji z wcześniejszych systemów – 120 dolarów (około 350 złotych). Niektóre sklepy w Anglii, w tym Amazon.co.uk czy Play.com, już rozpoczęły przedsprzedaż systemu po bardzo niskich cenach.

Pytanie brzmi, czy jest to celowe działanie Microsoftu, który chce zdobyć jak największą ilość klientów zanim Mac OS X Snow Leopard pojawi się na rynku, czy też to zwyczajny błąd, który do czasu premiery zostanie naprawiony?! Tak czy inaczej, wygrywają klienci. Niestety, tylko ci mieszkający w Wielkiej Brytanii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.