Na co Yahoo! planuje przeznaczyć witrynę OMG.com?

Yahoo! kupuje domenę OMG.com

Firma Yahoo! zakupiła nazwę domeny OMG.com za 80 tysięcy dolarów, co może oznaczać początek nowej działalności firmy, która niedawno oddała swoją wyszukiwarkę Microsoftowi.

Nazwa domeny OMG.com kosztowała Yahoo! około 80 tysięcy dolarów, co nie jest zbyt wygórowaną kwotą, zważywszy na wcześniejszą sprzedaż domeny contests.com za 380 tysięcy dolarów, lub kwotę jaką trzeba było wyłożyć za domenę candy.com – 3 miliony dolarów. W ciągu kilku ostatnich miesięcy Yahoo! przechodzi poważny proces zmiany kierunku swojej działalności, co oczywiście jest skutkiem podpisanej umowy z Microsoftem, na udostępnienie swojej wyszukiwarki i zintegrowanie jej z wyszukiwarką Bing.

Czy domena OMG.com ma już swoje przeznaczenie? Jeszcze nie, ale zważywszy na niezwykle popularny slogan, zawarty w nazwie (OMG to skrót od Oh My God, obrazujący rzeczy zaskakujące, dziwne itp.), można przypuszczać, że powstanie w najbliższym czasie serwis społecznościowy, lub też witryna ze śmiesznymi, zaskakującymi mediami.

A jakie wy macie pomysły na wykorzystanie domeny OMG.com?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.