Tablet Microsoftu - wielki nieobecny na CES 2010

Courier, czyli przenośny tablet Microsoftu

Microsoft Courier to prototyp tabletu, który ma być przeciwwagą dla podobnego urządzenia opracowanego przez Apple'a. Urządzenie ma się też sprawdzić jako czytnik e-booków.

Wszyscy, którzy czekali na tablet Apple’a najwyraźniej zapomnieli o konkurencji. Microsoft, jak się okazuje, po cichutku pracuje nad własnym urządzeniem podobnego rodzaju. Do Sieci wyciekł własnie jeden z ponoć wielu prototypów o nazwie Courier. Wyglądem przypomina on czytnik e-booków (posiada dwa 7-calowe ekrany połączone podobnie, jak okładki w książkach). Pomiędzy wyświetlaczami znajduje się przycisk nawigacyjny o podobnej funkcjonalności, co ten w iPhone’ie, a w obramowaniu jednego z ekranów będą się wyświetlały podstawowe informacje, takie jak stan naładowania baterii czy też siła sygnału WiFi. Tablet będzie też wyposażony w kamerę internetową. Obecnie Microsoft pracuje nad interfejsem dla Couriera. Data premiery pozostaje na razie nieznana.

Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.