Badanie realizowano metodą ankiety pocztowej w okresie sierpień – wrzesień 2008 r. Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader's Digest

Ericsson i EMOBILE uruchomili najszybszą szerokopasmową sieć HSPA w Japonii

Pierwsza japońska sieć HSPA Evolution została uruchomiona w największych miastach kraju – Tokyo, Osace, Yokohamie i Nagoji, osiągając predkość pobierania danych do 21Mbps.

Nowe pozycje w ofercie operatora są wspierane przez HSPA Evolution, najnowszą ze zdobyczy technologicznych firmy Ericsson. Szybkość pobierania danych do 21Mbps wynosi korzystanie z sieci na całkiem nowy poziom, ponieważ wiąże się między innymi z przyspieszeniem wczytywania poszczególnych stron www i ściągania plików. Dla użytkownika oznacza to podniesienie w znaczący sposób komfortu korzystania z Internetu.

Przeczytaj o początkach standardu HSPA Evolution

Zgodnie z umową, Ericsson został wyłacznym dostawcą sieci rdzeniowej i związanych z nią serwisów integracyjnych. Ponadto Ericsson jest głównym dostawcą ulepszeń dla istniejącej sieci WCDMA/HSPA z HSPA Evolution.

Polska nie jest dinozaurem – też będziemy mieć HSPA+

Cóż, wypada mieć teraz nadzieję, że i w Polsce HSPA Evolution zostanie uruchomione na większą skalę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.