G Data prezentuje pakiet ochronny na nowy rok

G Data Software wprowadziła do oferty, polskie wersje językowe programów antywirusowych przeznaczonych do kompleksowej ochrony danych użytkowników domowych i małych biur.

Nowa linia antywirusów na rok 2010 będzie składać się z pięciu produktów dedykowanych dla trzech grup użytkowników – graczy, użytkowników komputerów przenośnych oraz stacjonarnych. Dotychczas najbardziej popularnymi produktami G Data są pakiety G Data InternetSecurity oraz G Data AntiVirus.

Do najważniejszych nowości wersji 2010 należą:

  • Fingerprinting (technologia pozwalająca na szybkie skanowanie komputera po pierwszej pełnej kontroli danych zapisanych na dysku)
  • AntiRootkit (usuwanie maskujących się zagrożeń – rootkity)
  • wyjątki dla skanowania zawartości http
  • OneClick (nowy przejrzysty interfejs użytkownika, zaprojektowany z myślą o łatwiejszej obsłudze przez niezaawansowanych użytkowników, oraz szybkim dostępie do funkcji zaawansowanych abonentów
  • okno podglądu obciążenia komputera (użytkownik może monitorować stan obciążenia procesora podczas pracy antywirusa).

Połączenie dwóch silników skanujących, w odróżnieniu od standardowych pojedynczych skanerów, wymagało do tej pory uruchomienia dwóch procesów. W wersjach 2010 będzie to tylko jeden proces co gwarantuje szybsze działanie pakietów. Producent zaznacza jednak, że instalacje pakietu powinno poprzedzić dokładne oczyszczenie systemu z pozostałości po innych, odinstalowanych antywirusach. OutbreakShield – Cloud Security oraz inne nowinki, które nie sposób wymienić w krótkim opisie, zapewniać mają skuteczną ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami. W nowych pakietach położono duży nacisk na bezpieczeństwo użytkowników korzystających z usług online takich jak elektroniczne systemy płatnicze. Udoskonalona ochrona haseł zapewniać ma kompromis między wygodą, a bezpieczeństwem online.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.