Gmail zamyka dostęp dla kilku mniej popularnych systemów operacyjnych

Google broni danych osobowych swojego użytkownika

Rocky Mountain Bank pozwał Google'a. Żąda od giganta podania personaliów użytkownika, do którego przez przypadek zostały wysłane poufne dane. Google odmówił.

Amerykański bank RMB dopuścił się dość spektakularnej wpadki. Jeden z jego pracowników miał wysłać klientowi jego aktualną sytuację kredytową. Niestety, przez pomyłkę korespondencja ta trafiła nie do tej osoby, co trzeba. Co więcej, niesforny pracownik przypadkowo załączył jeszcze inny plik, zawierający dane kont 1 325 innych klientów tego banku. Adresatem okazał się użytkownik Gmaila.

RMB zareagował błyskawicznie. Skontaktował się z adresatem maila, prosząc o wykasowanie poprzednich wiadomości i niezwłoczny kontakt z bankiem. Użytkownik nie odpisał, więc bank skontaktował się z Google’em, prosząc o informacje, czy konto mailowe jest aktywnie wykorzystywane oraz o pomoc w zatrzymaniu prywatnych informacji. Koncern odmówił, RMB skierował więc sprawę do sądu. Postępowanie jest w toku.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Google jest zmuszane do ujawnienia tożsamości swojego użytkownika.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.