Chrome 3 gotowy!

Chrome, mimo małego udziału na rynku, wciąż się rozwija. Google właśnie zaprezentowało jego trzecią odsłonę – jeszcze wydajniejszą, jeszcze bardziej funkcjonalną.

Google Chrome 3 został właśnie zaprezentowany przez wyszukiwarkowego giganta. Wersja finalna tej edycji przeglądarki jest dokładnie tym, czym zapowiadano: Chrome 2 na sterydach. Przeglądarka ma pracować o 25% wydajniej niż poprzednia wersja w przypadku obsługi skryptów JavaScript (o 150% szybciej od pierwszej wersji) i ogólnie jest nieco lżejsza i wydajniejsza. Dodatkowo, twórcy przeglądarki przeprojektowali nieco widok nowej karty, by zwiększyć czytelność a także poprawili działanie inteligentnego paska adresu. Warto też wspomnieć o obsłudze skórek i podstawowej obsłudze HTML w wersji piątej.

Chrome obecnie kontroluje 2,8 procent rynku, mimo dużej kampanii reklamowej ze strony Google’a. Jego największymi konkurentami są Firefox i Opera oraz Internet Explorer. Przeglądarkę pobierzesz z naszego portalu.

Przypominamy też o prowadzonych już od jakiegoś czasu pracach nad Chrome 4. Zobacz też inną wielką premierę: Operę 10.

Pobierz Google Chrome 3.0.195.21

Zobacz też: Wojny przeglądarek

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.