· Pierwszym naukowym zagadnieniem, jakim zajmie się ExaScience Lab, będzie prognozowanie

IDF 2009: Intel pewny wygranej z Komisją Europejską

Dyrektor Intela, Paul Otellini, jest pewien swojej wygranej w procesie apelacyjnym przeciwko Wspólnocie Europejskiej. Intel, według obecnego wyroku, ma zapłacić 1,45 miliarda dolarów kary.

– Nie mogę się doczekać aż ludzie poznają naszą wersję wydarzenia jeśli chodzi o tę całą sprawę – powiedział Otellini. – Wierzę i zakładam, że Komisja Europejska ma złe informacje. Złożyliśmy apelację i wierzę, że ją wygramy – dodał prezes. Przypomnijmy, że Intel ma zasądzone 1,45 miliarda dolarów kary za nieuczciwe praktyki monopolistyczne na europejskim rynku. Pozew złożył największy konkurent koncernu, czyli firma AMD. Dowody dostarczyły też Dell, Lenovo i Hewlett-Packard.

– Komisarze Europejscy uparcie ignorowali informacje, które rzucają zupełnie inne światło na całą sprawę i przedstawione dowody. Nie dano nam szansy przedstawienia własnych dowodów, co uważam za stronnicze – podsumował Otellini.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.