Komputer Esprimo Q1500 przeznaczony jest dla segmentu biznesowego

IFA 2009: Miniaturowy desktop z Blu-Rayem

Na targach w Berlinie, Fujitsu prezentuje swój najnowszy miniaturowy desktop o objętości zaledwie 1,4 litra, który wyposażono w procesor Core 2 Duo i napęd Blu-Ray typu slot-in.

Podczas targów IFA 2009, które aktualnie odbywają się w Berlinie, firma Fujitsu przedstawia komputer stacjonarny o nazwie Esprimo Q1500, którego wymiary (długość i szerokość) są mniejsze od połowy kartki papieru A4.

Ten miniaturowy desktop jest jednak całkiem nieźle wyposażony, bowiem posiada procesor Intel Core 2 Duo, napęd Blu-Ray (w standardzie DVD) typu slot-in, złącze HDMI, do 4 GB pamięci RAM, 320-gigabajtowy dysk twardy, sześć portów USB – a wszystko to w pudełku o wadze 1,7 kilograma. Maszyna jest również energooszczędna – pobiera 19 watów mocy w stanie bezczynności – oraz cicha, choć tu musimy uwierzyć na słowo japońskiemu producentowi.

Fujitsu skonstruowało desktop niepobierający prądu – sprawdź

Mini desktop trafi na rynek wkrótce, w cenie około 700 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 2900 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.