IFA 2009: Smukłe, energooszczędne prototypy paneli LCD Panasonic

Panasonic IPS alpha

Panele LCD IPS alpha mają strukturę, która zapewnia wysoki współczynnik transmisji światła oraz niskie zużycie energii. Ponadto oferują wysoką rozdzielczość filmową i szeroki kąt widzenia, wyświetlając obraz, który wygląda naturalnie z każdego kierunku.

Zastosowanie nowego panelu IPS alpha z ulepszonym współczynnikiem transmisji światła oraz podświetleniem LED sterowanym przez nowoczesną technologię umożliwia kontrolę lokalnego oświetlenia zgodnie z jasnością wyświetlanych scen. Dzięki precyzyjnemu sterowaniu panel zapewnia wyższy kontrast i wyrazistą czerń. Co więcej, panel jest energooszczędny — pobiera 90kWh na rok, o połowę mniej niż model z 2008 roku.

Szybka technologia sterowania podświetleniem LED opracowana przez firmę Panasonic umożliwia precyzyjną kontrolę przy rozdzielczości filmowej rzędu 1000 linii, znacznie przekraczającej możliwości bieżących modeli. W rezultacie panel może wyświetlać szybko zmieniające się obrazy klarownie i z wysokim współczynnikiem kontrastu, zbliżonym do paneli PDP.