Internet Explorer z WebKitem

Internet Explorer wciąż ma duży udział na rynku, głównie ze względu na pirackie wersje systemu Windows oraz zastosowania biznesowe. Można jednak go nieco podretuszować – dzięki Google'owi.

Google Chrome Frame to najnowszy pomysł Google’a na ułatwienie życia webdeveloperom, którzy wciąż muszą brać poprawkę podczas projektowania witryn na wielu użytkowników, którzy z powodu nielegalnego Windowsa lub zastosowań biznesowych wciąż korzystają z przeglądarki Internet Explorer. Pomysł Google’a jest prosty: firma opracowała wtyczkę (na razie we wczesnej wersji testowej), która przestawia tryb renderowania w Explorerze na webkitowy (czyli taki, jaki jest używany w przeglądarce Chrome). Wtyczka się uaktywnia, jeśli w kodzie strony zostanie zawarty ciąg znaków:

Więcej informacji znajdziecie na witrynie Chrome Frame. I jeżeli nie jesteś zmuszony do pracy ze starszą wersją Internet Explorera, a lubisz tę aplikację, gorąco zachęcamy do jej uaktualnienia za pomocą usługi Windows Update.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.