Lexmark X364dn

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne z monochromatyczną drukarką, skanerem CIS o rozdzielczości optycznej 600 x 600 dpi i monochromatycznym faksem. W standardzie moduł druku dwustronnego (dupleks), dwustronny podajnik ADF (DADF) i karta sieci Fast Ethernet. Szybkie drukowanie tekstu i kopiowanie, przeciętnie

Zobacz cały ranking:

Urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X364dn z monochromatyczną drukarką laserową, skanerem CIS i monochromatycznym faksem jest wyposażone w dwustronny podajnik ADF (DADF) o pojemności 50 arkuszy oraz kartę sieci Fast Ethernet. Ma przeciętne wymiary i waży 20 kg razem z materiałami eksploatacyjnymi. Obsługę ułatwia wyświetlacz tekstowy (2 linie po 16 znaków) z podświetleniem.

Skanowanie wstępne trwa u Lexmarka długo. Canon i Brother są znacznie lepsi.

Skanowanie wstępne trwa u Lexmarka długo. Canon i Brother są znacznie lepsi.

Szybkość drukowania w przypadku dokumentów tekstowych jest wysoka i przeciętna przy drukowaniu grafiki. Wydrukowanie 10 str. tekstu trwa niecałe 24 s. Skanowanie odbywa się dość długo, samo skanowanie wstępne trwa 16 s. W najwyższej dostępnej rozdzielczości (1200×1200 dpi) wydruki są niekompletne, cienkie linie w wielu przypadkach nie są wcale drukowane.

Stosunkowo krótki czas kopiowania z najlepszą jakością.

Stosunkowo krótki czas kopiowania z najlepszą jakością.

Zamykana kaseta na papier ma pojemność 250 arkuszy, natomiast uniwersalny podajnik może pomieścić 50 kartek Można dokupić drugą kasetę o pojemności 550 arkuszy. Pojemność odbiornika to standardowe 150 arkuszy.

Lexmark wyjątkowo szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Lexmark wyjątkowo szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Kaseta z tonerem i bęben są rozdzielone. Wydajność standardowego tonera to 3500 stron. Zakup tonera o wydajności podwyższonej do 9000 str. jest bardziej opłacalny, lecz i tak koszty druku pozostają wysokie. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje toner startowy wystarczający na ok. 3000 str. Żywotność bębna to ok. 30000 str. W trybach gotowości i uśpienia pobór mocy jest wysoki i wynosi odpowiednio 19,1 i 12,8 W.

Marek Grzybowski