Premiera Firefoksa 3.6 wciąż przed nami, póki co musimy się zadowolić łataniem wersji 3.5

Mozilla dzieli niechęć Microsoftu do Chrome Frame

Mozilla, podobnie jak Microsoft, nie jest zachwycona wtyczką Google Chrome Frame dla Internet Explorera. Fundacja jest zdania, że przynieść ona może więcej szkód niż pożytku.

Zaprezentowanie wtyczki Chrome Frame wzbudziło niemałe zamieszanie w Microsofcie. Koncern, mimo argumentów Google’a dotyczących zwiększonego bezpieczeństwa i kompatybilności, uważa, że Chrome Frame może narazić użytkowników Explorera na więcej błedów związanych z zabezpieczeniami. Co ciekawe, giganta z Redmond wsparła właśnie Mozilla.

Fundacja uważa, że Chrome Frame zamiast wybawieniem, stanie się zmorą dla deweloperów i użytkowników. Zdaniem Mozilli niektóre witryny będą działać w trybie Chrome Frame, inne zaś w Tridencie, wymuszając na użytkowniku ciągłą zmianę mechanizmów renderujących. Z kolei proponowane przez Google’a tagi w kodzie stron powodują, że użytkownik traci kontrolę nad tym, jak jego przeglądarka pracuje. Google Chrome Frame jest wciąż w stadium beta-testów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.