Opera ostrzega Wspólnotę przed układaniem się z Microsoftem

Jeden z członków dyrekcji Opera Software, Hakon Wium, jest zaniepokojony "ewentualną przedwczesną ugodą Wspólnoty Europejskiej z Microsoftem".

Wium nie jest zadowolony ze słów Komisarz Neelie Kroes, która wyraziła nadzieję, że ugoda z Microsoftem zostanie zawarta jeszcze w tym roku. W wywiadzie z Reuters.com dyrektor Opery wyraził, że również chciałby, by ta sprawa jak najszybciej się zakończyła, ale nie uważa, by ekran  wyboru przeglądarek, który ma być zintegrowany z Windows 7, rozwiązywał „problem nieuczciwej konkurencji jeśli chodzi o Windows Internet Explorera”. Jego zdaniem użytkownicy nie zrozumieją ani nie wykorzystają poprawnie tego mechanizmu.

Wium proponuje, by Microsoft zintegrował ekran wyboru przeglądarek z usługą Windows Update (bądź do niej podobnej), bo do tego użytkownicy są przyzwyczajeni. Zapobiegłoby to też usuwania ekranu wyboru przeglądarek z preinstalowanych systemów typu OEM.

Pobierz najnowszą wersję Opery z naszego portalu

Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.