Opera ma grono zwolenników, które jednak nie rośnie tak szybko, jak liczba użytkowników Mozilli. To dobra przeglądarka, ale do skuteczniejszej walki na rynku niezbędne będzie jej gruntowne przeprojektowanie.

Opera ostrzega Wspólnotę przed układaniem się z Microsoftem

Jeden z członków dyrekcji Opera Software, Hakon Wium, jest zaniepokojony "ewentualną przedwczesną ugodą Wspólnoty Europejskiej z Microsoftem".

Wium nie jest zadowolony ze słów Komisarz Neelie Kroes, która wyraziła nadzieję, że ugoda z Microsoftem zostanie zawarta jeszcze w tym roku. W wywiadzie z Reuters.com dyrektor Opery wyraził, że również chciałby, by ta sprawa jak najszybciej się zakończyła, ale nie uważa, by ekran  wyboru przeglądarek, który ma być zintegrowany z Windows 7, rozwiązywał „problem nieuczciwej konkurencji jeśli chodzi o Windows Internet Explorera”. Jego zdaniem użytkownicy nie zrozumieją ani nie wykorzystają poprawnie tego mechanizmu.

Wium proponuje, by Microsoft zintegrował ekran wyboru przeglądarek z usługą Windows Update (bądź do niej podobnej), bo do tego użytkownicy są przyzwyczajeni. Zapobiegłoby to też usuwania ekranu wyboru przeglądarek z preinstalowanych systemów typu OEM.

Pobierz najnowszą wersję Opery z naszego portalu

Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.