Podgląd świata na żywo w Google Earth

o. Mecze piłkarskie, imprezy masowe, wszystko to w przyszłości może zagościć jako dynamicznie zmieniająca się warstwa prezentowana w Google Earth.

Naukowcy z politechniki w stanie Georgia opracowali metodę na zbieranie informacji ze świata w czasie rzeczywistym i przedstawienie jej jako dynamicznie zmieniająca się warstwa w dotychczas statycznym krajobrazie Google Earth. Wykorzystali oni przekazy z kamer przemysłowych (niejednokrotnie z wielu ujęć tego samego miejsca) by ustalić pozycję i kierunek ruchu obiektów i połączyli te dane z symulacjami behawioralnymi. Dzięki temu zarówno Google Earth, jak i Microsoft Virtual Earth nagle ożyły, przedstawiając rzeczywiste wydarzenia na żywo.

Efekt ciężko opisać słowami, dlatego też zachęcamy do obejrzenia poniższego filmiku. Zobaczycie na nim dynamicznie zmieniające sę niebo, ruch na ulicach a także… mecz piłki nożnej.

Google Earth możesz pobrać z naszego portalu

0
Źródło: Popular Science
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.