Pozbywanie się niepotrzebnych wiadomości podczas zapisywania danych na płytach CD

Przez pomyłkę przeciągnąłeś kilka plików na ikonę napędu CD, choć wcale nie chcesz ich wypalać. Od tej pory w obszarze informacyjnym regularnie pojawia się następująca informacja: "Istnieją pliki oczekujące na zapis na dysku".

Gdy w Eksploratorze Windows przeciągasz pliki na ikonę napędu CD/DVD, Windows najpierw kopiuje je do ukrytego folderu. Możesz pozbyć się zbędnej informacji, ponownie wykasowując pliki z tego katalogu. Aby to zrobić, otwórz Eksplorator i kliknij »Narzędzia« (»Organizuj« w Viście) i »Opcje folderów«. Następnie przejdź do zakładki »Widok«, w zaawansowanych opcjach wyszukaj sekcję »Ukryte pliki i foldery« i uaktywnij opcję »Pokaż ukryte pliki i foldery«. Teraz potwierdź ustawienie, klikając »Zastosuj«, a potem »OK«. Następnie w pasku adresu otwórz »%userprofile%« i naciśnij [Enter]. Przejdź do podkatalogu »Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Nagrywanie dysków CD«. Wykasuj wszystko, co jest tu zapisane. Windows natychmiast usunie niepotrzebną informację.

W Viście dane są przechowywane w innym katalogu. Otwórz Eksplorator i przejdź do  katalogu »%userprofile%«, a następnie do podfolderu »AppData\Local\Microsoft \Windows\Burn«.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.