Komisja Europejska jest zdania, że Microsoft nie ma prawa dołączać do swojego systemu przeglądarki internetowej Windows Internet Explorer

Przełomowa decyzja sądu w sprawie patentów

Microsoft nie będzie musiał płacić firmie Alcatel-Lucent odszkodowania 358 milionów dolarów. Obie firmy czeka kolejny proces.

Federalny Okręgowy Sąd Apelacyjny uznał zażalenie Microsoftu w sprawie wyroku, który skazywał koncern na 358 milionów dolarów odszkodowania na rzecz firmy Alcatel-Lucent. Przypomnijmy, że chodziło o wykorzystanie technologii pobierania danych w kalendarzu Outlooka. Steve Ballmer twierdzi jednak, że kara jest za wysoka – jego zdaniem kwota odszkodowania nie powinna być liczona od wartości rynkowej całego oprogramowania, ale od takiej jego części, jakiej dotyczy naruszenie (czyli, według szacunków Microsoftu, 6,5, miliona dolarów).

Stanowisko Microsoftu wsparły Apple, Intel i Oracle. Z kolei po stronie Alcatela-Lucenta opowiedziały się GE, Johnson & Johnson oraz Exxon Mobil.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.