ODROID, czyli pierwsza konsola do gier z systemem Android

Przenośna konsola do gier z Androidem na pokładzie

ODROID to kieszonkowe urządzenie z systemem operacyjnym Google Android, które służyć ma do szeroko pojętej rozrywki, zwłaszcza do gier wideo.

System operacyjny Google Android widzieliśmy już niemal wszędzie, gdzie moglibyśmy go zobaczyć. Teraz znalazł kolejne zastosowanie – w przenośnej konsoli do gier o nazwie ODROID. Urządzenie wyposażone jest w 3,5-calowy ekran multidotykowy, 512 MB pamięci RAM, procesor Samsung S5PC100 z taktowaniem 833 MHz (ten sam co w iPhone’ie 3GS), port USB, łączność WiFi, Bluetooth oraz port mini-HDMI. Całość kontrolowana jest przez system Android 1.5, ładowany z 2-gigabajtowej karty TFlash. Na dane otrzymamy natomiast 8-gigabajtową kartę pamięci SD.

Konsumencka wersja ODROIDA na rynek ma trafić w grudniu tego roku, w cenie około 250 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 750 złotych. To ponad 100 złotych więcej niż zapłacić trzeba za Playstation Portable, a na ocenę możliwości ODROIDA musimy poczekać do dnia jego premiery.

Zajrzyjcie również do CHIP-owego Gameblogera

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.