Radeon HD 5870 uśmiecha się do obiektywu

W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia karty graficznej HD 5870, którą wyposażono w obsługę DirectX 11 i procesor graficzny, wytworzony w technologii 40 nanometrów.

Pierwszy raz o karcie graficznej Radeon HD 5870 słyszeliśmy pod koniec sierpnia, jednak teraz możemy obejrzeć ją, choć na zdjęciach o niezbyt dobrej jakości – posiadaczowi karty najwyraźniej trzęsły się trochę ręce z podekscytowania. Tak czy inaczej, nowy model firmy AMD, który będzie obsługiwać najnowszą wersję bibliotek DirectX 11, wyposażono w procesor graficzny wytworzony w technologii 40 nanometrów, 1600 procesorów strumieniowych, 1 lub 2 GB pamięci GDDR5, obsługę technologii CrossFireX, a także podwójne złącze DVI, HDMI oraz DisplayPort.

Na oficjalną premierę karty przyjdzie nam poczekać do czwartego kwartału, prawdopodobnie w okolicach debiutu systemu operacyjnego Windows 7 (22 października), który to przyniesie wraz ze sobą właśnie nowy zestaw funkcji API – DirectX 11. Plotki głoszą, że cena Radeona HD 5870 ma wynieść 400 dolarów, czyli około 1150 złotych.

A jak w tej chwili wygląda rynek kart graficznych? Sprawdź w rankingu CHIP-a!

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.