Linux po raz pierwszy przekroczył magiczną barierę jednego procenta udzialu na rynku

Serce Linuksa zaktualizowane

Obsługa nowych rodzajów sprzętu i standardów a także usprawnienia w wirtualizacji to nowe funkcje opublikowanego właśnie linuksowego kernela.

Opublikowane jądro Linuksa w wersji 2.6.31 wprowadza istotne zmiany w stosunku do poprzedniej wersji. Przede wszystkim dodano do niego obsługę standardów USB 3.0 a także xHCI 0.95. Nie bez znaczenia jest też dodanie do kernela obsługi bezprzewodowego IEEE 802.15.4. Usprawniona też została obsługa FireWire oraz WiFi. Mniej zaawansowanych użytkowników z pewnością ucieszy fakt dodania obsługi kart Creative X-Fi oraz nowych układów graficznych od Intela i AMD.

Jeśli chodzi o wirtualizacje, dzięko nowemu kernelowi hyperwizor KVM sprawdza teraz procesor pod kątem obecności funkcji wirtualizacji sprzętowej. Te i dziesiątki innych zmian można przejrzeć i pobrać z witryny www.kernel.org. Mniej zaawansowanym użytkownikom Linuksa polecamy poczekać, aż odpowiednie wersje jądra zostaną opublikowane w usługach aktualizacyjnych używanych przez nich dystrybucji.

Kernel dostępny jest do pobrania z naszego portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.