Groźne dla Internautów okazały się ataki przeprowadzane przez znane i lubiane portale społecznościowe, jak również trojan zaszyty w pirackiej wersji oprogramowania iWork 09 czy Adobe Photoshop

Trojan, który ma chrapkę na twoje konto bankowe

Użytkownicy systemów Windows mają nowe zmartwienie. W Sieci zaczął grasować trojan, który został specjalnie zaprojektowany, by wykradać dane bankowe użytkowników.

Trojan Clampi, znany też jako Ligats lub Ilomo, rozprzestrzenia się powoli, ale jest bardzo skuteczny. Infekuje użytkowników systemu Windows poprzez złośliwe witryny internetowe i przechwytuje loginy i hasła, jakie użytkownicy wpisują logując się do swoich banków a następnie przesyła je do cyberprzestępców.

Trojan ma w swojej bazie danych około 4 500 banków i innych instytucji finansowych. Cyberprzestępcy zdążyli go umieścić na wielu „legalnych” witrynach, których serwery były źle zabezpieczone.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.