Nokia N900 będzie jedynym telefonem z Maemo 5 przez najbliższy rok

Urządzenia Nokii wkrótce z multidotykiem?

Nokia potwierdza, że jej najnowszy system Maemo 6, który ma zadebiutować na rynku za około rok, będzie obsługiwał technologię multidotyku i będzie wyposażony w nowy interfejs użytkownika.

Niedawno prezentowaliśmy wam urządzenie Nokia N900, które oparte jest na systemie operacyjnym Maemo 5, zapewniającym wielozadaniowość, usługę Nokia Messaging oraz interfejs użytkownika wzorowany na modelu cloud computing. Nie ma tu jednak popularnej ostatnio technologii multitouch, dzięki której Apple iPhone zdobył dużą rzeszę fanów.

Nokia nie siedzi jednak z założonymi rękoma, czego najlepszym dowodem jest prezentacja nowej technologii Qt 4.6, mającej zapewnić właśnie multidotykowe ekrany oraz nowe interfejsy użytkownika, oparte na gestach. Dzięki niej, będzie można przenieść wszystkie istniejące już aplikacje oparte na Qt, na platformę Symbian, obecną we wszystkich smartfonach fińskiego producenta.

Więcej informacji o Qt 4.6 znajdziecie tutaj.

Nokia N900 – sprawdź co się kryje w nowym urządzeniu fińskiego producenta

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.