Windows Live składa się z zestawu aplikacji instalowanych na komputerze użytkownika – Windows Live Essentials – oraz usług webowych dostępnych w chmurze.

Usługi internetowe Microsoftu przynoszą gigantyczne straty

Usługi internetowe Microsoftu są dla tego giganta bardzo kosztowne. W ostatnim roku fiskalnym Windows Live przyniosło 560 milionów dolarów straty.

Windows Live to takie usługi webowe, jak poczta Mail, komunikator Messenger, antywirus OneCare, edytory Writer i Movie Maker czy też wirtualny dysk SkyDrive. Konieczność utrzymania jakości serwisu przy stale rosnącej licznie użytkowników, badania marketingowe i rozwojowe i inne wydatki nie zostały zrekompensowane przez jedyny przychód Microsoftu w Sieci, jakim są reklamy. Windows Live kosztował giganta z Redmond 560 milionów dolarów w ostatecznym rozrachunku.

Firmie Microsoft może pomóc wyszukiwarka Bing, która zbiera bardzo pozytywne recenzje a ilość jej użytkowników stale rośnie. Wygląda jednak na to, że sen o złamanie dominacji Google’a jest wciąż odległy.

Źródło: LiveSide.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.