Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Ustawa antypiracka HADOPI nie została obalona

Francuska ustawa antypiracka miała tylko przez chwilę trudności. Zgromadzenie Narodowe po kolejnym głosowaniu tylko umocniło jej poparcie.

Zgromadzenie Narodowe, po powtórnym głosowaniu, ostatecznie oddaliło zarzuty o niekonstytucyjność prawa HADOPI, czyli kontrowersyjnej ustawy antypirackiej uchwalonej we Francji. Wejdzie ona w życie wraz z początkiem przyszłego roku. Za przyjęciem ustawy głosowało 258 deputowanych, przeciw zaś 131.

Na czym polega kontrowersyjne prawo? Przypomnijmy:

internauci

, w myśl nowego prawa proponowanego przez francuski rząd mieli być odcinani od Internetu na okres 3 do 12 miesięcy. Obowiązywać miała zasada dwóch ostrzeżeń: upomnienie mailowe, listowne i dopiero wtedy blokada połączenia. Piraci mieli być gromadzeni w bazie HADOPI i na zawsze pozostaną na tej czarnej liście.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.