Najnowsza wersja iTunes do bezproblemowego wyświetlania programu wymaga 32-bitowej głębi koloru.

Usuwanie dziwnych odcieni kolorów z interfejsu

Po uaktualnieniu aplikacji obszary tekstowe programu nagle przybierają kolor fuksji. Nie możesz znaleźć opcji pozwalającej zmienić ten kolor. Mimo że wszystko nadal jest czytelne, chcesz wrócić do normalnej barwy.

Zaskakujący efekt kolorystyczny nie jest rezultatem błędnych ustawień w programie, tylko wynika z niewystarczającej głębi koloru systemu. Aby to naprawić, zmień ustawienia Windows. W przypadku XP kliknij prawym przyciskiem myszy na wolne miejsce na Pulpicie i wybierz »Właściwości«. Następnie uaktywnij zakładkę »Ustawienia«. W polu »Jakość kolorów« zmień wartość na »Najwyższa (32 bity)«. Potwierdź zmianę, używając przycisku »Zastosuj« i »OK«. Następnie jeszcze raz musisz potwierdzić ustawienia systemu. Zmiana od razu jest widoczna, nawet w przypadku odtwarzającego okna iTunes. W Windows Vista postępujemy podobnie. Prawym przyciskiem myszy klikamy na wolne miejsce na Pulpicie, a następnie wybieramy polecenie »Personalizuj«. W następnym oknie dialogowym klikamy »Ustawienia ekranu« i zmieniamy ustawienia dla »Kolor« w opisany powyżej sposób.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.