Pogłoski o śmierci Grona były mocno przesadzone

Żegnamy grono.net?

Grono.net zniknie z polskiego Internetu? Aleksander Kierski, jeden z wierzycieli serwisu, złożył wniosek o upadłość serwisu.

Grono.net, jeden z pierwszych portali społecznościowych w Polsce, najprawdopodobniej wkrótce przestanie istnieć. Mimo wprowadzenia wielu innowacji w ostatnich tygodniach, serwis nie odnotował wzrostu liczby użytkowników i większych zysków. Portal ma niewielkie szanse na spłacenie wszystkich swoich wierzytelności, które mają wynosić ponad 1,5 miliona złotych (aczkolwiek ta informacja nie jest potwierdzona).

Spółka zarządzająca portalem grono.net nie odnotowała zysków od trzech lat. W roku 2006 r. strata netto wyniosła 175 tys. zł (przy przychodach 905 tys. zł). Rok później wyniki były jeszcze gorsze. Do listopada 2007 r. (wówczas Grono było spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) strata wyniosła 4,2 mln zł przy przychodach 2,5 mln zł. Od listopada do końca 2007 r. Grono (już jako spółka akcyjna) zanotowało 1 mln zł straty.

0
Źródło: Gazeta Wyborcza
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.