Zupełnie nowy F-Secure Internet Security

Nowa, ulepszona wersja pakietu F-Secure Internet Security 2010 pojawiła się na rynku razem z nowym logo i wizualizacją fińskiej firmy.

F-Secure wprowadził na rynek nową wersję swojego sztandarowego rozwiązania F-Secure Internet Security 2010. Jednocześnie pojawiło się nowe logo, czyli znany już trójkąt w nowoczesnej wersji. Wygięty kształt ma symbolizować kompletną ochronę przed zagrożeniami, ale także zabezpieczenia wszystkich ważnych dla użytkowników danych. Twórcą symbolu jest duński projektant Muggie Ramadani.

Zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez AV-Test.org pakiet ochronny F-Secure Internet Security 2010:

  • o 80% zmniejszył wpływ na pracę systemu
  • o 70% mniej pamięci zużywa
  • o 60% szybciej skanuje komputer

Nowa funkcja ochrony przeglądania sprawdza, czy strony www wyświetlone jako wyniki wyszukiwania są bezpiecznie. Gdy użytkownik szuka konkretnego hasła np. poprzez Google otrzymuje listę stron. Te bezpieczne są zaznaczone zielonym symbolem, natomiast obok szkodliwych pojawia się czerwony znak „x”. Oprogramowanie automatycznie blokuje witryny, które rozpowszechniają niebezpieczne aplikacje lub służą do wyłudzania poufnych danych np. dostępu do konta bankowego on line. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez F-Secure w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych, tylko jedna czwarta respondentów uważa, że nie jest zagrożona złośliwym oprogramowaniem rozpowszechnianym za pomocą stron www. Ponad 40% użytkowników nie ma takiej pewności. Natomiast najmniej bezpieczni czuli się Polacy (63% uważało, że grożą im wirusy i inne kody dystrybuowane przez witryny), na drugim miejscu znaleźli się Szwedzi z 40% takich odpowiedzi.

Ochrona przeglądania w F-Secure Internet Security 2010 obejmuje też funkcję Exploit Shield, która blokuje ataki wymierzone w luki w zabezpieczeniach przeglądarki. Luki powstają w wyniku braku aktualizacji za pomocą najnowszych „łat” lub poprawek udostępnionych przez producenta. Funkcja Exploit Shield chroni przed atakami na luki, które nie zostały jeszcze „załatane” przez dostawców oprogramowania. Badania F-Secure pokazują, że 20% respondentów z Europy i Stanów Zjednoczonych nie wie, czy ich oprogramowanie jest aktualne, a 10% wie, że nie jest. Tymczasem zaledwie 40% respondentów z Polski ma zainstalowane łatki, 30% nie wie czy posiada takie aktualizacje i aż 25% deklaruje brak łatek.

Nowy pakiet F-Secure Internet Security 2010 zawiera funkcję kontroli rodzicielskiej wzmocnioną przez technologię cloud computing, nowy i przyjazny interfejs oraz statystyki zapewniające szybki przegląd historii zabezpieczeń komputera. Rozwiązanie obsługuje Windows 7.

Oprogramowanie F-Secure Internet Security 2010jest dostępne w internetowym sklepie F-Secure pod adresem www.f-secure.pl i w sklepach na terenie całego kraju.  Cena w wersji na jedno stanowisko to 169 zł.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.