Gigantyczny telewizor OLED firmy Mitsubishi, pokazany na konferencji CEATEC

155-calowy telewizor OLED

Mitsubishi na konferencji CEATEC 2009 zaprezentowało ogromny, 155-calowy telewizor wykonany w technologii OLED i już zapowiada jeszcze większe panele.

Do tej pory wyświetlacze o przekątnej ekranu powyżej 100 cali kojarzyły nam się wyłącznie z jedną technologią wytwarzania paneli – Plazmą. Teraz już wiemy, że technologia OLED (Organic Light Emitting Diode) pozwala na konstruowanie ogromnych telewizorów. Na konferencji CEATEC 2009, która odbywa się w Japonii, firma Mitsubishi zaprezentowała 155-calowy telewizor, składający się z setek organicznych modułów OLED.

Technologia ma pozwalać na budowę jeszcze większych, praktycznie nieograniczonych, paneli, jednak nie jest pozbawiona wad – długość życia diod OLED to wciąż zaledwie okolica 20 tysięcy godzin, co daje mniej więcej dwa i pół roku ciągłego użytku.

Na razie Mitsubishi nie podaje informacji na temat dostępności i ceny tego kolosa, ale możecie obejrzeć prezentujący go filmik.

Zobacz również:

Zwijany notebook OLED

10 tajemnic ekranów OLED

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.