42-calowy multidotyk gotowy na Windows 7

Firma Albatron najwyraźniej pozazdrościła HP jej nowego monitora i sama wprowadza na rynek 42-calowy monitor LCD, oferujący multidotykowe możliwości.

Linia multidotykowych monitorów LCD firmy Albatron, której nazwa brzmi Optical Touch Monitor (OTM), rozszerza się o nowy, 42-calowy model zwarty i gotowy na przyjęcie komputera z systemem Windows 7. Model ten opiera się na optycznej technologii multidotyku, co oznacza, że nie wymaga fizycznego kontaktu użytkownika z panelem.

Opiera się on na technologii śledzenia światła podczerwieni (Infrared Light Tracking), co pozwoliło wyeliminować wbudowane w panel części odbierające dotyk. Sekret tkwi w czujnikach podczerwieni z lustrem optycznym, które zamontowano po każdej ze stron monitora. Dzięki temu możliwa jest bezdotykowa interakcja użytkownik-monitor.

Sprawdź, który monitor powyżej 24 cali jest w tej chwili najlepszy!

Sam monitor natomiast oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, czas odpowiedzi na poziomie 9 milisekund, współczynnik kontrastu 1000:1, maksymalną jasność 700 nitów oraz technologię odświeżania obrazu 120Hz. W wyposażeniu znalazły się także złącza D-Sub, DVI, HDMI RS232C oraz USB.

Zobacz 42-calowy, multidotykowy monitor HP

Cena nowego monitora Albatron OTM nie jest jeszcze znana.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.