56-megapikselowa lustrzanka dla profesjonalnych fotografów

56-megapikselowa, średnioformatowa lustrzanka

Na wypadek, gdyby 60 Megapikseli w nowym aparacie Hasselblada było dla was odrobinę za dużo, firma Mamiya dodaje do swojej oferty 56-megapikselową lustrzankę.

Jak zapewne pamiętacie, kilka dni temu firma Hasselblad wprowadziła na rynek 60-megapikselową lustrzankę cyfrową. Mamiya, nie chcąc być gorszą, rozszerza swoją linię profesjonalnych lustrzanek o 56-megapikselowy model o oznaczeniu DM56. Średnioformatowe lustro oferuje bardzo krótki czas synchronizacji lampy błyskowej na poziomie 1/6000 sekundy oraz trzy nowe obiektywy z migawką centralną, które zostały wytworzone we współpracy z firmą Schneider-KREUZNACH.

Zestaw zawiera trzy stałoogniskowe obiektywy – 55mm f/2.8 D L/S, 80mm f/2.8 D L/S oraz 110mm f/2.8 S L/S. Mamiya rozpocznie sprzedaż nowej lustrzanki w czwartym kwartale 2009 roku. Cena na razie nie jest znana, ale jak sami możecie się domyśleć, nie będzie ona niska.

Sprawdźcie konieczni nasz ranking lustrzanek cyfrowych!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.