Już ponad 6 tysięcy produktów jest kompatybilnych z Windows 7 - trzy tygodnie przed premierą

6 tysięcy produktów kompatybilnych z Windows 7

Microsoft poinformował, że już przeszło sześć tysięcy aplikacji i urządzeń otrzymało certyfikat pełnej kompatybilności z systemem Windows 7.

Microsoft pragnie, aby w dniu premiery systemu operacyjnego Windows 7, czyli 22 października 2009 roku, na rynku było jak najwięcej aplikacji i urządzeń kompatybilnych z nowym OS-em. Jak dotąd się to świetnie udaje, bowiem już w tej chwili, trzy tygodnie przed rynkowym debiutem, Microsoft naliczył przeszło 6 tysięcy produktów w pełni zgodnych z „Siódemką”. Program certyfikowania produktów nosi nazwę „Ready, Set, 7” i na poświęconej jemu stronie internetowej możemy obejrzeć listę ponad 35 sprzedawców.

Microsoft poczynił również kryteria nadawania certyfikatów zgodności z systemem Windows 7, aby mieć pewność, że urządzenia takie jak drukarki, routery czy aparaty cyfrowe, a także oprogramowanie, współpracowało z nowym OS-em bez najmniejszych problemów.

Jaka jest szczęśliwa Siódemka? Dowiedz się z testu CHIP-a!

Jednym z nowych wymagań, aby uzyskać logo „Kompatybilny z Windows 7”, zarówno dla oprogramowania, jak i sprzętu, jest obowiązek uruchamiania się na 64-bitowych wersjach W7.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.