Microsoft Security Essentials - darmowy antywirus niemal dla każdego

Antywirus Microsoftu nie dla wszystkich

Wprowadzony w tym tygodniu program usuwający szkodliwe oprogramowanie, choć jest darmowy, to nie będzie uruchamiał się na pirackich wersjach systemów operacyjnych Windows.

1 października Microsoft udostępnił swoje własne oprogramowanie antywirusowe o nazwie Security Essentials, które pobrać może niemal każdy zupełnie za darmo. Niemal, bowiem jak poinformował gigant z Redmond, antywirus skierowany jest do posiadaczy wyłącznie oryginalnych kopii systemów operacyjnych Windows XP, Vista oraz 7.

Pozostali (czytaj piraci) nie będą w stanie zainstalować oprogramowania Security Essentials, bowiem podczas instalacji sprawdzana będzie legalność systemu, a jeśli ten proces się nie powiedzie, użytkownik zostanie przekierowany do witryny, gdzie zakupić można legalną wersję OS-a.

Pobierz Microsoft Security Essentials już teraz!

Niestety (dla Microsoftu), nie chce nam się wierzyć, że takie działanie ograniczy liczbę pirackich kopii systemu na rynku. Czy antywirus Microsoftu dobrze przyjął się na rynku? Sprawdź.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.