Maki Pro wkrótce z 6-rdzeniowymi procesorami Intel Gulftown

Apple jako pierwsze otrzyma 6-rdzeniowe procesory Core i9

Kontynuując swoją politykę specjalnego traktowania Apple'a, Intel "załatwi" firmie z Cupertino tymczasową wyłączność na nowe, 6-rdzeniowe procesory wytworzone w technologii 32 nm.

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że Apple w sposób szczególny jest traktowane przez Intela – tym razem dowodem na to będzie tymczasowa wyłączność firmy z Cupertino na korzystanie z najnowszej platformy Intel Gulftown, czyli innymi słowy 6-rdzeniowych procesorów Core i9, które wytworzono w technologii 32 nanometrów.

Apple planuje zaktualizować swoją linię stacji roboczych Mac Pro w pierwszym kwartale 2010 roku, wyposażając je właśnie w procesory Core i9, które oficjalnie na rynek mają trafić dopiero w drugim kwartale 2010 roku – to daje firmie z Cupertino 3-miesięczny handicap w walce z Pecetami.

Odświeżona linia Maków Pro ma również być wyposażona w 10-gigabitowy port Ethernet oraz obsługę 8- i 16-gigabajtowych modułów pamięci, co umożliwi zestawienie nawet 128 GB pamięci RAM.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.