Apple iPad, czyli wyrośnięty iPhone z nową technologią multidotyku

Apple patentuje nową technologię multidotyku

Wniosek patentowy na technologię multidotyku, który firma Apple złożyła w czerwcu 2009 roku, wskazuje, że już wkrótce światło dzienne powinien ujrzeć tablet o nazwie iPad.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o szerzących się w Internecie plotkach na temat urządzenia Apple iPad – pierwszego tabletu z Cupertino, który generalnie będzie wyrośniętym iPhone’em. Teraz plotki potwierdzają się, bowiem Apple już w czerwcu tego roku złożyło wniosek o przyznanie patentu na technologię ekranu multidotykowego, tym razem dla swojego tabletu. Treść wniosku opisuje „oparty na dłoniach system, który dostarcza niespotykaną integrację wpisywania, odpoczywania, wskazywania, przewijania, obracania w trzech wymiarach i pisania ręcznego we wszechstronnym, ergonomicznym urządzeniu”.

Sama technologia multidotyku również jest dość dokładnie opisana we wniosku – zawiera między innymi sposób na odpoczywanie rąk, mierzenie, kiedy dłoń lub palec dotyka i opuszcza powierzchnię oraz wiele innych.

Tymczasem zajrzyjcie na nasz Mobileblog, gdzie znajdziecie więcej informacji o urządzeniach mobilnych!

Kiedy Apple zaprezentuje długo wyczekiwane urządzenie iPad? Tego jeszcze nie wiemy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.