Apple iPad, czyli wyrośnięty iPhone z nową technologią multidotyku

Apple patentuje nową technologię multidotyku

Wniosek patentowy na technologię multidotyku, który firma Apple złożyła w czerwcu 2009 roku, wskazuje, że już wkrótce światło dzienne powinien ujrzeć tablet o nazwie iPad.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o szerzących się w Internecie plotkach na temat urządzenia Apple iPad – pierwszego tabletu z Cupertino, który generalnie będzie wyrośniętym iPhone’em. Teraz plotki potwierdzają się, bowiem Apple już w czerwcu tego roku złożyło wniosek o przyznanie patentu na technologię ekranu multidotykowego, tym razem dla swojego tabletu. Treść wniosku opisuje „oparty na dłoniach system, który dostarcza niespotykaną integrację wpisywania, odpoczywania, wskazywania, przewijania, obracania w trzech wymiarach i pisania ręcznego we wszechstronnym, ergonomicznym urządzeniu”.

Sama technologia multidotyku również jest dość dokładnie opisana we wniosku – zawiera między innymi sposób na odpoczywanie rąk, mierzenie, kiedy dłoń lub palec dotyka i opuszcza powierzchnię oraz wiele innych.

Tymczasem zajrzyjcie na nasz Mobileblog, gdzie znajdziecie więcej informacji o urządzeniach mobilnych!

Kiedy Apple zaprezentuje długo wyczekiwane urządzenie iPad? Tego jeszcze nie wiemy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.