Apple usuwa polską grę z App Store

Apple usunęło ze sklepu App Store grę StoneLoops! Of Jurrasica. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wątpliwe podstawy.

StoneLoops! Of Jurrasica to gra autorstwa Codeminion Development Studios, którego współwłaścicielem jest Maciej Biedrzycki. Aplikacja była do kupienia w App Store i odniosła dość duży sukces: przez dwa miesiące była jedną z dziesięciu najchętniej kupowanych gier w USA. Po wejściu na listę przebojów zaczęły się kłopoty: do Apple’a zgłosiło się studio Mumbo Jumbo, twierdząc, że gra narusza prawa autorskie gry Luxor ich autorstwa oraz że nielegalnie korzysta z wykradzionego kodu. Apple poprosiło studio Biedrzyckiego o wyjaśnienia.

Polacy odpowiedzieli oczywiście, że oskarżenie nie ma żadnych podstaw, jest bezzasadnie i niczy nie poparte. Podkreślili również fakt, że gra jest dostępna do kupienia od jakiegoś czasu i nikt wcześniej nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Takie wyjaśnienia nie pomogły, Apple usunął grę. Maciej Biedrzycki zamierza walczyć o przywrócenie swojego produktu do App Store.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.