Wszystkie produkty D-Linka będą w pełni funkcjonalne w środowisku sieciowym z komputerami pracującymi w najnowszej wersji Windows

Szyfrowanie danych w Windows 7 pomocne pedofilom?

Dzięki Windows 7 możesz zaszyfrować swoje dane, w tym dowody rzeczowe, które mogą świadczyć przeciwko tobie. Funkcjonalność ta nie podoba się australijskim ekspertom.

Hetty Johnson, członek rządu federalnego Australii, wezwał Microsoft do natychmiastowej reakcji i wprowadzenia w trybie natychmiastowym zmian do Windows 7. Chodzi dokładnie o możliwość szyfrowania folderów, jaka jest dostępna w następcy Visty, która, jego zdaniem, posłuży do zacierania śladów przez przestępcow. – Jeżeli ten nowy produkt pozwoli pedofilom wciąż krzywdzić dzieci, będę wielce rozczarowany. Spodziewam się, że ten koncern (Microsoft – przyp. red.) podejmie odpowiednie kroki, by temu zapobiec – mówi Johnson.

Australijskie prawo mówi, że odpowiednie władze mogą wykorzystać konie trojańskie, by móc zebrać dowody przeciwko podejrzanym. To samo prawo jednak zastrzega, że użytkownik może odmówić odszyfrowania swoich danych. Warto dodać, że szyfrowanie danych jest dostępne również w poprzednich wersjach systemu Windows, co najwyraźniej nie przeszkadzało australijskim służbom. Czyżby znakomite wyniki sprzedaży Windows 7 wystraszyły policję?

Źródło: News.com.au
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.