Biznesowa edycja netbooka Eee PC 1005HA

Biznesowy netbook Eee PC

Asus zdecydował się na dość dziwny krok - wprowadza na rynek biznesową edycję netbooka Eee PC 1005HA, która dostępna będzie z dość antycznym już systemem Windows XP Professional.

Podczas gdy większość producentów komputerów, ale również prawdopodobnie zdecydowana większość użytkowników szukających nowego laptopa, zainteresowana będzie systemem Windows 7, japoński oddział Asusa zdecydował się wprowadzić na rynek model Eee PC 1005HA Business Edition, który sprzedawany będzie z preinstalowanym systemem Windows XP Professional.

Ponadto w maszynie umieszczono 10,1-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Intel Atom N280 z taktowaniem 1,66 GHz, 160-gigabajtowy dysk twardy, 2 GB pamięci operacyjnej oraz zintegrowaną grafikę.

Zobacz również nasz ranking netbooków!

Co ważne dla biznesmena, netbook ma pracować ciągle przez ponad 10 godzin po jednym ładowaniu baterii. Jego cena to jednak 715 dolarów (ponad 2000 złotych), co jak na netbooka bez nowości jest dość wygórowaną kwotą.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.