Brother MFC-8880DN

archiwum
Szybkie urządzenie wielofunkcyjne z monochromatyczną drukarką laserową o rozdzielczości fizycznej 1200 x 1200 dpi, skanerem CCD o rozdzielczości optycznej 600 x 2400 dpi i kolorowym faksem. W standardzie karta Fast Ethernet, moduł druku dwustronnego i podajnik ADF na 50 arkuszy. Przeciętna jakość

Zobacz cały ranking:

Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-8880DN składa się z monochromatycznej drukarki laserowej, skanera CCD o rozdzielczości 600×2400 dpi i kolorowego faksu. Klawisze wykonane są z gumy, a nie plastiku, co jest cechą charakterystyczną produktów firmy Brother. Duży, podświetlany wyświetlacz tekstowy mieści 5 rzędów po 22 znaki.

Czas skanowania wstępnego w przypadku urządzenia Brother nie zachwyca.

Czas skanowania wstępnego w przypadku urządzenia Brother nie zachwyca.

Szybkość drukowania i kopiowania jest wysoka, wydrukowanie 10 stron tekstu trwa 26,5 s. Jakość druku nie zachwyca, podobnie jakość kopii nie stoi na zbyt wysokim poziomie. Skanowanie trwa dość krótko, lecz sterownik skanera zawiera bardzo mało opcji. Rozpoznawanie tekstu przez dołączoną aplikację OCR (Nuance PaperPort SE 11.1) nie jest zbyt skuteczne i trzeba ręcznie wprowadzać wiele poprawek.

Kopiowanie w przypadku Brothera odbywa się bardzo sprawnie.

Kopiowanie w przypadku Brothera odbywa się bardzo sprawnie.

Zamykana kaseta na papier ma pojemność 250 arkuszy, a uniwersalny podajnik może pomieścić 50 kartek. Pojemność odbiornika to standardowe 150 arkuszy. Podajnik ADF ma pojemność 50arkuszy. Kaseta z tonerem i bęben są rozdzielone.

Urządzenie Brothera bardzo szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Urządzenie Brothera bardzo szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Wydajność bębna wynosi 25000 str., a kasety z tonerem maksymalnie 8000 str. Toner startowy wystarcza do wydrukowania 3000 str. Stosunkowo wysokie ceny materiałów eksploatacyjnych skutkują dużymi kosztami druku. Urządzenie nie należy do energooszczędnych i w trybie uśpienia zużywa 11,4 W.

Marek Grzybowski